Новини
Републиканското първенство по бокс за служители на МВР - 2018 г.
понеделник, 03 декември 2018

На 28 и 29 ноември 2017 г. в спортна център "Пулев" гр. София се проведоха финалите на петото Републиканското първенство по бокс за служители на МВР. Главен организатор на събитието беше "Спортна асоциация - МВР".

Шампиони в категории станаха:

Калоян Димов /Гранична полиция/ - Кат.- до 64 кг.

Емил Николов /ОДМВР Видин/ - Кат.- до 65 кг.

Трайко Трайков /СДВР/ - Кат.- до 71 кг.

Владимир Павлов / РПУ Дупница/- Кат.- до 75 кг.

Иван Бакалски /АМВР/ - Кат. - до 81 кг.

Слав Атанасов /АМВР/ - Кат. - до 85 кг.

Стамен Пейчев /Гранична полиция/ - Кат. - до 91 кг.

Ангел Сотиров / ГДО Бургас / - Кат. - до 95 кг.

Михаил Динев / ОДМВР Бургас/ - Кат. - до 100 кг.

Стоян Маринов / ОДМВР Русе/ - Кат. - над 100 кг.

Срещите се ръководиха от съдийска бригада в състав г-н Венцислав Николов и г-н Георги Гергов. На церемонията по закриване на Републиканското първенство по бокс присъстваха старши комисар Доц.Д-р Неделчо Стойчев - ректор на Академия на МВР, г-н Чавдар Атанасов - генерален секретар на "Спортна асоциация - МВР" и инспектор Георги Савов - член на УС на "Спортна асоциация - МВР". Наградите бяха връчени от г-н Кубрат Пулев и г-н Тервел Пулев - домакини на първенството.

Снимков материал може да разгледате тук.

Видео запис от срещите може да наблюдавате тук: Ден 1Ден 2Награждаване .

Републикански фестивал по бойни спортове, WKF Каарте 2018 г.
сряда, 07 ноември 2018

На 03.11.2018 г. (събота), Спортна зала „Триадица“, град София се проведе Републикански фестивал по бойни спортове.

Събитието беше организирано от "Спортна асоциация - МВР" и Централен полицейски карате джу-джицу клуб. Министър на вътрешните работи Младен Маринов уважи с присъствието си и награди някой от победителите.

Над 230 състезателя взеха участие от 23 спортни клуба.

Класирането по медали на Републиканския фестивал по бойни спортове е както следва.

I. Централен полицейски карате джу-джицу клуб

II. СК ДАРИС

III. СК РОНИН

Републиканското първенство по тенис на маса за служители на МВР 2018 г.
сряда, 31 октомври 2018

От 23 до 26 октомври 2018 г. в гр. Чепеларе се проведе републиканското първенство по тенис на маса за служители на МВР.В първенството участваха 80 състезатели от 15 спортни клуба към СА - МВР. Главен организатор на първенството беше "Спортна асоциация - МВР", а съорганизатор Българска федерация по тенис на маса. Тринадесетото първенството по тенис на маса беше открито от старши комисар Николай Димов - Директор на ОДМВР Смолян.

Наградите на победителите бяха връчени от ст. комисар Николай Димов и г-жа Цонка Станчева - завеждащ отдел спортна дейност в Община Чепеларе. В индивидуалната надпревара шампиони в тазгодишното Републиканско първенство при мъжете стана Стоян Кордов от ГДПБЗН, а при жените Мариета Георгиева от ГДИН. В дисциплината двойки мъже победиха Валери Николов и Кирил Лазаров от ГДГП, а при жените Дияна Котева и Светослава Николова от АКАДЕМИЯ МВР.

С купа за първо място в отборната надпревара бяха отличени представителите на АКАДЕМИЯ МВР при жените и Главна Дирекция Пожарна Безопасност и Защита на Населението при мъжете.

Снимки от събитието можете да разгледате тук.

Класиране.

Турнир по мини футбол на Академия на МВР за курсанти и служители .

На 27.10.2018 г. на терените в Спортен комплекс „Раковски“ се проведе турнир по мини футбол за курсантите и студентите от Академия на МВР.Организатори на събитието бяха Академия на МВР и „Спортна асоциация – МВР“ със съдействието на Български футболен съюз.

За победителите бяха осигурени купи, медали и предметни награди.В надпреварата се включиха шест отбора – пет състава от факултет „Полиция“ и един от факултет ПБЗН.Системата на турнира бе в две фази - групова и елиминационна, а срещите преминаха в дух на честна игра на високо спортно-техническо ниво.

След изиграване на мачовете в групите за титлата останаха да се борят курсантите от ІV РБК и „Файър академи“. На трето място завършиха отборите на І РБК и ІІ РБК. Извън класирането носителите на бронзови отличия изпълниха по 5 наказателни удара за определяне на по-добрия от двата трети отбора . С 4:2 победиха представителите на І РБК.

Във финала ІV РБК надделяха над „Файър академи“ с категоричното 4-1.

Спортното мероприятие беше открито и закрито, а победителите бяха поздравени и наградени от зам.-ректора на АМВР комисар Валентин Чочев, доц. д-р и ген. секретар „Спортна асоциация – МВР“ и директор на ЦБПС – АМВР г-н Чавдар Атанасов.

Тайбе Юсеин е световна шампионка!
вторник, 30 октомври 2018

Служителката на Центъра по бойна подготовка и спорт на МВР Тайбе Юсеин завоюва златен медал по борба в категория до 62 кг. на световното първенство в Будапеща, надигравайки на финала японката Юкако Кавай с 6:2.

27-годишната Юсеин спечели световната титла след двете сребра от световни първенства през 2012 и 2013 година и европейска титла от тази година. Това е първа титла за родната борба в последните пет години.

Благотворителен турнир по мини футбол в памет Емил Шарков.
понеделник, 29 октомври 2018

На 19 октомври 2018 г. на спортен комплекс „Спортна зона“ с. Герман се проведе четвъртия благотворителен турнир по мини футбол в памет на загиналият при на изпълнение на служебния си дълг Емил Шарков. В Състезанието участваха дванадесет отбора от спортни клубове към дирекции на вътрешното министерство. Каузата на турнира, организиран съвместно от Спортната асоциация на МВР и Фондация „Емил Шарков“, е в полза на децата на служителите от системата на МВР, загинали при изпълнение на служебния дълг.

Гост на събитието бе заместник-министърът на вътрешните работи Стефан Балабанов, който връчи купите на спечелилите отбори. В награждаването се включиха също старши комисар доц. д-р Неделчо Стойчев - ректор на Академия на МВР и зам.-председател на Спортната асоциация на МВР, г-н Чавдар Атанасов - генерален секретар на САМВР и директор на Центъра за бойна подготовка и спорт на МВР, г-н Стоян Саладинов, г-н Венцислав Рангелов, г-жа Милена Шаркова - съпруга на Емил Шарков.

Шампион стана отборът на Държавна агенция “Технически операции” (ДАТО), надделял във финалния двубой с 1:0 над отбора на „Пътна полиция“. В мача за трето място победител стана тимът на ОДМВР - София.

Призът за Fair play заслужено бе връчен на отбор на СОБТ, а наградите “Голмайстор на турнира” и “Най-добър вратар” взеха Георги Шаламанов (Пътна полиция) и Данаил Данаилов (ДАТО).