Новини
49 - то републиканско първенство по спортно, приложно ориентиране и крос за служители на МВР 2018 г.
петък, 28 септември 2018

От 19 до 21 септември 2017 г. в гр. Добринище се проведоха 49-то Републиканско първенство по спортно и приложно ориентиране за служители на МВР и 10-то Републиканско първенство по крос за служители на МВР. Тази година в надпреварата взеха участие 60 състезатели от 16 дирекции на МВР.

Първенството бе открито от г-н Юлиан Арнаудов - главен експерт в ЦБПС - АМВР, а победителите в отделните дисциплини бяха наградени от г-н Георги Савов - началник - сектор "Физическа подготовка, ведомствен и елитен спорт в Център по бойна подготовка и спорт към Академия на МВР.

Пълното класиране може да видите тук.

Снимков материал може да разгледате тук.

Национален преглед по Полицейска лична защита и Републиканско първенство по карате за служители на МВР - Варна 2018 г.
сряда, 26 септември 2018

От 18 до 21 септември 2018 г. в Спортна зала „Юнашки салон” - град Варна се проведе Национален преглед по Полицейска лична защита и Републиканско първенство по карате за служители на МВР.

На церемонията по официалното откриване на първенството присъстваха Комисар Андрей Ангелов – зам. - директор ОДМВР Варна, Г-н Кристиян Димитров – Директор Дирекция СПОРТ община Варна, Анелия Синапова - гл. експерт от Министерство на младежта и спорта и Проф. Златко Златев - управител на Спортна зала „Юнашки салон”.

В надпреварата взеха участие 53 състезатели от 15 спортни клуба от вътрешното министерство.

Втора Европейската купа по плажен футбол.
петък, 21 септември 2018

България спечели второто издание на Европейската купа по плажен футбол за полицаи. Надпреварата се проведе от 08 до 13 септември 2018 г. в к.к Златни пясъци. В тазгодишния турнир взеха участие шест отбора от България, Гърция, Унгария, Холандия и Русия.

Страната ни бе представена от два състава, които, по волята на жребия, се паднаха в една група, заедно с Холандия. В другата група бяха съставите на Русия, Унгария и Гърция. Група 1 бе спечелена от националите на Русия, които надиграха убедително съставите на Унгария с 5:0 и Гърция с 10:1. Група 2 беше спечелена от първият отбор на България с победи над Холандия с 8:5 и над сънародниците си от втория отбор със 7:2.

В спора за трофея България победи Русия след драматична развръзка с 3:2. На трето място се класира Холандия с победа с 5:2 над Унгария, а представителите на България 2 победиха с Гърция след 6:3 и се класираха на пето място.

В съставът на шампионите взеха участие: Костадин Иванов, Мартин Несторов, Цветелин Недев, Никола Данчев, Антоан Велков, Петко Петков, Иво Велчев, старши треньор - Георги Савов.

Снимков материал може да разгледате тук.

Републиканско първенство по плажен волейбол за служители на МВР, КК "Златни пясъци" 2018 г.
сряда, 19 септември 2018

От 09 до 12 септември 2018 г. в к.к Златни пясъци се проведе Републиканското първенство по плажен волейбол за служители на МВР. Участие взеха дванадесет мъжки и четири женски двойки от седем спортни клуба от Министерството на вътрешните работи.

На откриването и награждаването на първенството присъстваха от г-н Чавдар Атанасов ген. секретар на "Спортна асоциация - МВР", г-н Живко Вангелов председател на ус на Български спортен тотализатор и г-н Симеон Делисивков - председател на Централен полицейски волейболен клуб.

3. Григорова / Стаматова - ОДМВР Варна

Републиканско първенство по плажен футбол за служители на МВР, КК "Златни пясъци" 2018 г.
вторник, 18 септември 2018

От 03 до 07 септември 2018 г. в к.к „Златни пясъци“ се проведе Републиканското първенство по плажен футбол за служители на МВР. В надпреварата взеха участие 7 отбора ("ПСК София" - СДВР, СК "Спартак" - ОДМВР Враца, СК "ОДМВР - София", СК "Боил", СК "МВР - Варна", РУ Дупница, СК "Миграция").

Шампион в тазгодишното издание на турнира стана СК "Спартак"- ОДМВР Враца, надделявайки с 4:3 над отбора на "ПСК София" - СДВР след изпълнение на дузпи. В редовното време и 3-минутното продължение резултатът беше 3:3. На трето място се класира СК "ОДМВР - София", побеждавайки категорично със 7:1 представителите на СК "МВР Варна".

Официални гости на турнира бяха: ректорът на АМВР старши комисар доц. д-р Неделчо Стойчев, комисар Андрей Ангелов - зам.-директор на ОДМВР Варна и господин Чавдар Атанасов, ген. секретар на "Спортна асоциация - МВР".

За най-добър вратар на турнира беше избран Петко Петков от състава на СК "Спартак" - ОДМВР Враца, наградата за "Честна игра" спечели отбора на СК "Боил". Голмайстор на републиканско първенство по плажен футбол за служители на МВР за 2018 г. стана Мартин Несторов от "ПСК София" - СДВР с 8 попадения.

В А Ж Н О ! ! ! Промяна в организацията за провеждане на РП по приложно ориентиране и крос.
сряда, 01 август 2018
Във връзка с провеждането на Републиканското първенство по  приложно ориентиране и крос за служители на МВР се налагат следните промени: натиснете тук .