Новини
Републиканското първенство по шахмат за служители на МВР 2020 г.
вторник, 21 юли 2020

От 14 до 17 юли 2020 г. в област "Бакаджика" - гр. Ямбол се проведе шестото Републиканското първенство по шахмат за служители на МВР.

В състезанието взеха участие 20 представители от 7 спортни клуба . Първенството се проведе по швейцарска система в седем кръга за класически шахмат и дисциплината "Блиц" в девет кръга.

В класическия шахмат шампион стана Асен Стефанов от ОДМВР Перник, в дисциплината "Блиц" златото спечели Емил Петков от ОДМВР Габрово, а в отборната надпревара победители станаха представителите на ОД МВР Варна Петър Делчев и Иван Яневс.

Пълното класиране може да видите тук.

Снимки от събитието може да разгледате тук.

СА МВР с трансферен удар
четвъртък, 16 юли 2020

Отбора по плажен футбол на Спортна асоциация МВР се подсили за предстоящото държавно първенство с националният вратар на Румъния - Андрей Пол Неаг. Играчат пристига от испанския гранд Валенсия, за който пази през последните години.

Пожелаваме успех на него и на целият отбор в битката за титлата, която ще се проведе на 18 и 19 юли в гр. Бургас.

Републикански преглед по стрелба с пистолет за служители на МВР - Варна 2020 г.

От 29.06 до 02.07 2019 г. в гр. Варна се проведе републикански преглед по стрелба с пистолет за служители на МВР. В надпреварата взеха участие 109 служители от 21 спортни клуба към "Спортна асоциация - МВР".

Отборен шампион при мъжете в тазгодишното издание на турнира станаха представителите на ОД МВР Враца, а при жените състезателките на дирекция Жандармерия. Пръв в комплексното класиране се нареди отбора на домакините от ОД МВР Варна.

Пълното класиране от състезанието може да намерите тук.

Републиканско първенство по футбол за служители на МВР, Албена 2020 г.
четвъртък, 02 юли 2020

От 21 до 27 юни 2020 г. се проведе републиканското първенство по футбол за служители на МВР. Турнирът беше администриран от „Спортна асоциация – МВР“ с любезното съдействие на домакините от к.к Албена.

Близо 300 състезатели от 15 спортни клуба премериха сили в 19 мача заложени в програмата на първенството.Отборите бяха разпределени в пет групи, като победителите в петте групи и трите отбора класирали се на второ място с най - добър резултат формираха финалната осморка на турнира.

Шампион в Републиканското първенство за 2020 година стана отбора на СК "Плевен РДВР" побеждавайки отбора на СК "ПСК - София" с 1:0 на трето място се класираха представителите на СК "Верея - 2006" - Стара Загора и СК "Спартак" - Враца. Приза "Честна игра" спечели отбора на СК "Верея - 2006" - Стара Загора.

Наградите на призьорите връчиха г-н Чавдар Атанасов - генерален секретар на СА - МВР и директор на Центъра за бойна подготовка и спорт на МВР и г-н Георги Савов член на УС на "Спортна асоциация - МВР".

Снимков материал може да разгледате тук.

Пето Републиканско първенство по плуване за служители на МВР - Варна 2020 г.
петък, 19 юни 2020

От 15 до 17 юни 2020 година в НСБ „Спортапалас“ – град Варна се проведе републиканското първенство по плуване за служители на МВР. Мероприятието се проведе с подкрепата на Министерството на младежта и спорта и беше администрира от „Спортна асоциация – МВР“.

Участваха 65 плувци от 9 спортни клуба, като за поредна година броят на състезателите нараства.

Отборни победители станаха състезателите на МБК "Слава" - АМВР, втори останаха представителите на СК "Свети Никола" - Бургас, а на трето място плувците на ПСК "София". Официални лица на церемониите по откриването и награждаването бяха инспектор Симеон Гугалов, член на УС на „Спортна асоциация – МВР“ и г-н Юлиан Арнаудов главен експерт от ЦБПС - АМВР.

Тъжна вест: Напусна ни Христо Трънков
вторник, 19 май 2020

На 87 години от този свят си отиде Христо Трънков - волейболист, треньор и дългогодишен деятел на този спорт.

Като състезател играе за столичните Славия и Левски Спартак, както и за Националния отбор на България. Неколкократен републикански шампион, като треньор с женския отбор на Левски. След това продължава в системата на МВР, където е с основен принос за развитието на "Спортна Асоциация - МВР".

Поклон пред паметта му!

Опелото ще се състои на 19 май (вторник) от 14:00 часа в столичната църква „Рождество Богородично“.

"Спортна Асоциация - МВР" изказва съболезнования на близките му!!!