Новини
50-то Републиканско първенство по спортно, приложно ориентиране и крос за служители на МВР - Разград 2019 г.
вторник, 08 октомври 2019

Oт 01 до 04 октомври 2019 г. в комплекс "Островче" гр. Разград се проведоха 50-то Републиканско първенство по спортно и приложно ориентиране за служители на МВР и 11-то Републиканско първенство по крос за служители на МВР.

В надпреварата взеха участие 71 състезатели от 12 дирекции на МВР.

Първенството бе открито от г-н Юлиан Арнаудов - главен експерт в ЦБПС - АМВР, а победителите в отделните дисциплини бяха наградени от Старши комисар Ивайло Димитров Йовчев - Директор на ОДМВР - Разград и Старши комисар Николай Ненков - Директор ОДМВР Търговище.

Пълното класиране може да видите тук.

Снимков материал може да разгледате тук.

Трети Световни полицейски игри
четвъртък, 26 септември 2019

Страхотен успех на българските полицаи на третите Световни полицейски игри в проведени от 19 до 26 септември 2019 г. в Милано, Италия.

При много силна конкуренция от 37 държави с над 600 участници нашите представители се класираха на 6 място в генералното класиране с 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медали.

Третото издание на игри включваше 7 спортни дисциплини - практически стрелба, плуване, джудо, джиу джицу, колоездене, 10 км бягане, скит и трап (олимпийска стрелба).

Борис Георгиев завоюва 1 място е кат. до 100 кг. в джудото, Любомир Борисов взе злато на 50м и 100м бътерфлай в плуването, а  Габриела Гигова остана втора в кат. +78 в джудо и трета в джиу джицу.

Снимки от събитието може да разгледате тук

Европейско първенство по тенис на маса 2019 г.
сряда, 25 септември 2019

Грандиозен успех за Българския национален отбор по тенис на маса на европейското първенство в гр. Братислава - Словакия проведено от 19 до 23 септември 2019 г. В първенството взеха участие 115 състезатели от 17 държави.

При изключителната конкуренция при мъжете нашият представител Любомир Кралев завоюва златен медал побеждавайки на финала действащият европейски шампион от Варна 2015 Даниел Финск от Дания.

При двойки жени Диана Котева и Светослава Николова спечелеха сребърен медал, а в отборното класиране се наредиха на трети.

Националния отбор беше в състав : Диана Котева, Светослава Николова, Любомир Кралев, Кирил Лазаров, Стоян Кордев и Светослав Иванов - треньор състезател. Делегацията беше водена от г-н Юлиан Арнаудов - представител на "Спортна асоциация - МВР".

Трета Европейската купа по плажен футбол.
вторник, 24 септември 2019

За трети пореден път България спечели Европейската купа по плажен футбол за полицаи. Надпреварата се проведе от 08 до 12 септември 2019 г. в к.к Златни пясъци. За пръв път в турнира участваха и жени. В състезанието взеха участие четири мъжки и четири женски отбора от България, Унгария, Холандия. Форматът на купата беше по система "Бергер" (всеки срещу всеки). След изиграване на срещите бяха получени следните резултати:

При мъжете: Унгария - Варна "POLICE" 6:3, Холандия - България 4:5, Варна - България 0:4, Унгария - Холандия 6:9, Холандия - Варна "POLICE" 6:2, България - Унгария 6:1 за 3 място Унгария победи Варна "POLICE" с 5:3, а на финала България надделя над Холандия с 4:2.

При жените: България - АМВР 0:6, Варна "POLICE" - Холандия 0:9, АМВР - Холандия 2:9, България - Варна "POLICE" 3:4, Варна "POLICE" - АМВР 2:8, Холандия - България 5:3 Шампиони при жените стана отбора на Холандия, на второ място се класира Академия на МВР, трети останаха Варна "POLICE".

За голмайстор при мъжете беше определен Питер Копман от отбора на Холандия с 9 попадения, а при жените с по 6 гола се отличиха три състезателки - Любима Банова от АМВР, Доменик Ван Венсвеен и Розалин Вандерверф от Холандия. За най - добри вратари бяха определени при мъжете Паскал Флорие от Холандия, при жените Диян Ринерс от Холандия. Наградате за честна игра при мъжете бе присъдена на отбора на варненската полиция, а при жените на Академия на МВР.

Третата Европейската купа по плажен футбол се проведе под егидата на USPE, а технически делегат беше г-н Оле Якобсен от Дания. Наградите на победителите бяха връчени от г-н Оле Якобсен, г-н Чавдар Атанасов ген. секретар на "Спортна асоциация - МВР" и г-н Георги Савов член на УС на "Спортна асоциация - МВР".

Национален преглед по Полицейска лична защита и Републиканско първенство по карате за служители на МВР - Варна 2019 г.

От 11 до 13 септември 2019 г. в Спортна зала „Юнашки салон” - град Варна се проведе Национален преглед по Полицейска лична защита и Републиканско първенство по карате за служители на МВР.

На церемонията по официалното откриване на първенството присъстваха заместник кмета на гр. Варна - г-н Тодор Иванов, Г-н Кристиян Димитров – Директор Дирекция СПОРТ община Варна, комисар Деян Иванов - началник на ГПУ гр. Варна, г-н Николай Семерджиев - началник - отдел административен ОДМВР Варна и главният инструктор на МВР по Полицейска лична защита шихан Тони Петров - член на Управителния съвет "Спортна асоциация - МВР" .Главен организатор на Републиканското първенство по Полицейска лична защита и карате за служители на МВР беше "Спортна асоциация - МВР", а координатор на събитието старши инспектор Станислав Карастоянов от ГПУ гр. Варна.

В надпреварата взеха участие 55 състезатели от 23 спортни клуба от вътрешното министерство.

Републиканско първенство по плажен футбол за служители на МВР, к.к "Златни пясъци" 2019 г.
четвъртък, 19 септември 2019

От 02 до 06 септември 2019 г. в к.к „Златни пясъци“ се проведе Републиканското първенство по плажен футбол за служители на МВР. В надпреварата взеха участие 8 отбора ("ПСК София" - СДВР, СК "Спартак" - ОДМВР Враца, СК "ОДМВР - София", СК "Боил", АПСК - Пловдив, РУ Дупница, СК "Миграция", СК "Синдикати - МВР).

Шампион в тазгодишното издание на турнира стана СК "Спартак"- ОДМВР Враца, надделявайки с 4:3 над отбора на "ПСК София" - СДВР в редовното време. На трето място се класира СК "Миграция", побеждавайки категорично с 2:1 представителите на "ОДМВР - София".

Официални гости на турнира бяха: Началника на отдел "Криминална полиция "комисар Пировски и господин Чавдар Атанасов, ген. секретар на "Спортна асоциация - МВР".

За най-добър вратар на турнира беше избран , наградата за "Честна игра" спечели отбора на СК "Боил". Голмайстор на републиканско първенство по плажен футбол за служители на МВР за 2019 г. стана Петко Петков от състава на СК "Спартак" - ОДМВР Враца с 9 попадения. Наградите за честна игра беше връчена на отборите на СК "Боил", РУ Дупница.